MCASU063SCG160JFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU063SCG160JFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASU063SCG160JFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASU063SCG160JFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU063SCG160JFNA01
Beskrivning
CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCASU063SCG160JFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)