MCASU063SCG0R4CFNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
0.4 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
MCASU063SCG0R4CFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU063SCG0R4CFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU063SCG0R4CFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.4PF 50V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCASU063SCG0R4CFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)