MCAST168SB5105MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCAST168SB5105MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCAST168SB5105MTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCAST168SB5105MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCAST168SB5105MTNA01
Beskrivning
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
MCAST168SB5105MTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)