MCAST105SB7473MFNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 10 000
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 26 493
Datablad
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
MCAST105SB7473MFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCAST105SB7473MFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCAST105SB7473MFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCAST105SB7473MFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)