MCAST063SCG181JFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCAST063SCG181JFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCAST063SCG181JFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCAST063SCG181JFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCAST063SCG181JFNA01
Beskrivning
CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 pF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCAST063SCG181JFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)