MCASQ31LSB7473KTNA1J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
TDK
TDK
0.047 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MCASQ31LSB7473KTNA1J
DigiKeys produktnummer
587-MCASQ31LSB7473KTNA1JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASQ31LSB7473KTNA1J
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCASQ31LSB7473KTNA1J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)