MCASQ21GAB7473KTCA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 3 955
Datablad
Bilden för MCASQ21GAB7473KTCA01 är inte tillgänglig
MCASQ21GAB7473KTCA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASQ21GAB7473KTCA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASQ21GAB7473KTCA01
Beskrivning
MLCC, 0805, 250V, X7R, 0.047 UF
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCASQ21GAB7473KTCA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)