MCASL168SB5225MTNA01 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MCASL168SB5225MTNA01 |
Beskrivning | CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.2 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MCASL168SB5225MTNA01 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±20% | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |