MCASL168SB5225KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASL168SB5225KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASL168SB5225KTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASL168SB5225KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASL168SB5225KTNA01
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
MCASL168SB5225KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)