MCASJ21GSB7475KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASJ21GSB7475KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASJ21GSB7475KTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASJ21GSB7475KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASJ21GSB7475KTNA01
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCASJ21GSB7475KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)