MCASJ105SB5474KFNA01 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 16 645
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 8 375
Datablad
Murata Electronics
0.47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
MCASJ105SB5474KFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASJ105SB5474KFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASJ105SB5474KFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASJ105SB5474KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASJ105SB5474KFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCASJ105SB5474KFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)