MCASH21GSB7473KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASH21GSB7473KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASH21GSB7473KTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASH21GSB7473KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASH21GSB7473KTNA01
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCASH21GSB7473KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)