MCASH168SB7103MTNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
10000 pF ±20% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
MCASH168SB7103MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASH168SB7103MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASH168SB7103MTNA01
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCASH168SB7103MTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)