MCASH105SB7102KFCA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASH105SB7102KFCA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASH105SB7102KFCA01CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASH105SB7102KFCA01
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCASH105SB7102KFCA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)