MCASG168AB7105KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASG168AB7105KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASG168AB7105KTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASG168AB7105KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASG168AB7105KTNA01
Beskrivning
CAP CER 1UF 35V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
MCASG168AB7105KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)