MCASE31LSB5106MTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASE31LSB5106MTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASE31LSB5106MTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASE31LSB5106MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASE31LSB5106MTNA01
Beskrivning
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
MCASE31LSB5106MTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)