MCASE21GSB7225KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASE21GSB7225KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASE21GSB7225KTNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASE21GSB7225KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASE21GSB7225KTNA01
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
MCASE21GSB7225KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)