MCASE105SB7473KFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASE105SB7473KFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASE105SB7473KFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASE105SB7473KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASE105SB7473KFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
MCASE105SB7473KFNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)