MCASE063SB7681KFCA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASE063SB7681KFCA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASE063SB7681KFCA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASE063SB7681KFCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASE063SB7681KFCA01
Beskrivning
CAP CER 680PF 16V X7R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 pF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCASE063SB7681KFCA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)