MCARQ167SCG8R2CTRA1J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Knowles Syfer
Knowles Syfer
8.2 pF ±0,25pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
MCARQ167SCG8R2CTRA1J
DigiKeys produktnummer
587-MCARQ167SCG8R2CTRA1JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCARQ167SCG8R2CTRA1J
Beskrivning
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCARQ167SCG8R2CTRA1J Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)