MCARQ167SCG100JTRA01
DigiKeys produktnummer
587-MCARQ167SCG100JTRA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCARQ167SCG100JTRA01
Beskrivning
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MCARQ167SCG100JTRA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)