MBJCG31LBB7475MTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
TDK
4.7 µF ±20% 35V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MBJCG31LBB7475MTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MBJCG31LBB7475MTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBJCG31LBB7475MTPA01
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MBJCG31LBB7475MTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)