MBARQ105SCG0R6BFRA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
0.6 pF ±0,1pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
MBARQ105SCG0R6BFRA01
DigiKeys produktnummer
587-MBARQ105SCG0R6BFRA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBARQ105SCG0R6BFRA01
Beskrivning
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MBARQ105SCG0R6BFRA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)