MAAST105SB7473MFNA01 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MAAST105SB7473MFNA01 |
Beskrivning | CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.047 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MAAST105SB7473MFNA01 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans ±20% | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |