LSXNH8080YKL220MJG
DigiKeys produktnummer
587-LSXNH8080YKL220MJGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXNH8080YKL220MJGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXNH8080YKL220MJGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXNH8080YKL220MJG
Beskrivning
FIXED IND 22UH 2.2A 85.8 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 2.2 A Max. 85,8mOhm 3131 (metrisk 8080)
EDA-/CAD-modeller
LSXNH8080YKL220MJG Modeller
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 85,8mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
13MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
3131 (metrisk 8080)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
3131
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,315" (8,00 x 8,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,4A