LSXND6060YEL1R3NMG
DigiKeys produktnummer
587-LSXND6060YEL1R3NMGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXND6060YEL1R3NMGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXND6060YEL1R3NMGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXND6060YEL1R3NMG
Beskrivning
FIXED IND 1.3UH 4.2A 20.8 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.3 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 4.2 A Max. 20,8mOhm 2424 (metrisk 6060)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 20,8mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
95MHz
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
2424 (metrisk 6060)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
2424
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,2A