LSXND4040TKL101MDG
DigiKeys produktnummer
587-LSXND4040TKL101MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXND4040TKL101MDGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXND4040TKL101MDGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXND4040TKL101MDG
Beskrivning
FIXED IND 100UH 280MA 1.74 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 280 mA Max. 1,74Ohm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,74Ohm
Serie
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA