LSXND4040KKL4R7MDG | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | LSXND4040KKL4R7MDG |
Beskrivning | FIXED IND 4.7UH 1.2A 168 MOHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.2 A Max. 168mOhm 1616 (metrisk 4040) |
Kategori | Skärmning Halvskärmad |
Tillv. | Likströmsresistans (DCR) Max. 168mOhm |
Serie | Frekvens - självresonant 47MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -25°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Induktansfrekvens - test 100 kHz |
Typ Trådlindad | Monteringstyp Ytmontering |
Material - kärna | Inkapsling/låda 1616 (metrisk 4040) |
Induktans | Leverantörens enhetsförpackning 1616 |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm) |
Strömklassning (Ampere) | Höjd - monterad (max) 0,039" (1,00mm) |
Ström - mättnadsström (Isat) 950mA |