LSXND4040KKL4R7MDG
DigiKeys produktnummer
587-LSXND4040KKL4R7MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXND4040KKL4R7MDGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXND4040KKL4R7MDGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXND4040KKL4R7MDG
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.2A 168 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.2 A Max. 168mOhm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 168mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
47MHz
Arbetstemperatur
-25°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
950mA