LSXND2020MKT4R7M0G
DigiKeys produktnummer
587-LSXND2020MKT4R7M0GTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXND2020MKT4R7M0GCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXND2020MKT4R7M0GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXND2020MKT4R7M0G
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 910MA 241 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 910 mA 241mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LSXND2020MKT4R7M0G Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
900mA
Tillv.
Skärmning
Halvskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
241mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,079" (2,00 x 2,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)