LSQBB160808T470K
DigiKeys produktnummer
587-LSQBB160808T470KTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSQBB160808T470KCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSQBB160808T470KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSQBB160808T470K
Beskrivning
FIXED IND 47UH 35MA 2.5 OHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 35 mA 2,5Ohm 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LSQBB160808T470K Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
2,5Ohm
Tillv.
Frekvens - självresonant
11MHz
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Induktansfrekvens - test
2.52 MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Trådlindad
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Material - kärna
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Induktans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)