LSEUC2520KKT4R7M
DigiKeys produktnummer
587-LSEUC2520KKT4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSEUC2520KKT4R7MCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSEUC2520KKT4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSEUC2520KKT4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.8A 160 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.8 A Max. 160mOhm 1008 (metrisk 2520)
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,2A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 160mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1008 (metrisk 2520)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1008
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)