LSCNB1608HKT1R5MD
DigiKeys produktnummer
587-LSCNB1608HKT1R5MDTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSCNB1608HKT1R5MDCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSCNB1608HKT1R5MDDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSCNB1608HKT1R5MD
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 1.3A 200 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Flerlager Induktor 1.3 A Max. 200mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,7A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 200mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)