LSCNB1608HKT1R0MD
DigiKeys produktnummer
587-LSCNB1608HKT1R0MDTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSCNB1608HKT1R0MDCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSCNB1608HKT1R0MDDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSCNB1608HKT1R0MD
Beskrivning
FIXED IND 1UH 1.6A 110 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Flerlager Induktor 1.6 A Max. 110mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,2A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 110mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)