LSBHB1608KKT2R2M
DigiKeys produktnummer
587-LSBHB1608KKT2R2MTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSBHB1608KKT2R2MCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSBHB1608KKT2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSBHB1608KKT2R2M
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 750MA 345 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 750 mA Max. 345mOhm 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LSBHB1608KKT2R2M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
520mA
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 345mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)