LP08202R7335 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Abracon LLC
I lager: 830
Datablad
3.3 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 75mOhm vid 1kHz
TAIYO YUDEN Supercapacitors
LP08202R7335
DigiKeys produktnummer
587-6211-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LP08202R7335
Beskrivning
CAP 3.3F 20% 2.7V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Terminering
PC-stift
Tillverkare
Taiyo Yuden
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Förpackning
Bulk
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
3.3 F
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Tolerans
±20%
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - märkt
2.7 V
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm vid 1kHz