LMXND4040TKL101MDG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Bilden för LMXND4040TKL101MDG är inte tillgänglig
LMXND4040TKL101MDG
DigiKeys produktnummer
587-LMXND4040TKL101MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMXND4040TKL101MDG
Beskrivning
FIXED IND 100UH 280MA 1.45 OHM
Detaljerad beskrivning
100 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 280 mA 1,45Ohm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
1,45Ohm
Serie
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Ytmontering
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA