LMK325BJ475KD-T
DigiKeys produktnummer
587-1379-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1379-1-ND - Remsbit (CT)
587-1379-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK325BJ475KD-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
LMK325BJ475KD-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)