LMK316B7475ML-T
DigiKeys produktnummer
587-2258-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-2258-1-ND - Remsbit (CT)
587-2258-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK316B7475ML-T
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
LMK316B7475ML-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)