LMK105BJ225KV-F
DigiKeys produktnummer
587-6016-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-6016-1-ND - Remsbit (CT)
587-6016-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK105BJ225KV-F
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
LMK105BJ225KV-F Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)