LMK063BJ224KP-F
DigiKeys produktnummer
587-5461-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5461-1-ND - Remsbit (CT)
587-5461-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK063BJ224KP-F
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LMK063BJ224KP-F Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)