LCXNE2424MKT1R0NNG
DigiKeys produktnummer
587-LCXNE2424MKT1R0NNGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCXNE2424MKT1R0NNGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LCXNE2424MKT1R0NNGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXNE2424MKT1R0NNG
Beskrivning
FIXED IND 1UH 1.3A 77 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.3 A 77mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LCXNE2424MKT1R0NNG Modeller
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
77mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
101MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,094" x B 0,094" (2,40 x 2,40mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,35A