LCXND4040TKL101MDG
DigiKeys produktnummer
587-LCXND4040TKL101MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCXND4040TKL101MDGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LCXND4040TKL101MDGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXND4040TKL101MDG
Beskrivning
FIXED IND 100UH 280MA 1.45 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 280 mA 1,45Ohm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
1,45Ohm
Serie
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
420mA
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)