LCXND4040KKL4R7MDG
DigiKeys produktnummer
587-LCXND4040KKL4R7MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXND4040KKL4R7MDG
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.2A 140 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.2 A 140mOhm 1616 (metrisk 4040)
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
140mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
47MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
950mA
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)