LCXHF6060YEL2R2NMR
DigiKeys produktnummer
587-LCXHF6060YEL2R2NMRTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCXHF6060YEL2R2NMRCT-ND - Remsbit (CT)
587-LCXHF6060YEL2R2NMRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXHF6060YEL2R2NMR
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 3A 23 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 3 A Max. 23mOhm 2424 (metrisk 6060)
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 23mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
2424 (metrisk 6060)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
2424
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,5A