LCCNF2012KKT1R0MA
DigiKeys produktnummer
587-LCCNF2012KKT1R0MATR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCCNF2012KKT1R0MACT-ND - Remsbit (CT)
587-LCCNF2012KKT1R0MADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCCNF2012KKT1R0MA
Beskrivning
FIXED IND 1UH 2.7A SURFACE MOUNT
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Flerlager Induktor 2.7 A 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,7A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0805
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)