LBXNH8080YBL2R0NJG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
2 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 6.3 A 9mOhm 3131 (metrisk 8080)
LBXNH8080YBL2R0NJG
DigiKeys produktnummer
587-LBXNH8080YBL2R0NJGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LBXNH8080YBL2R0NJG
Beskrivning
FIXED IND 2UH 6.3A 9 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
9mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
50MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
3131 (metrisk 8080)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
3131
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,315" (8,00 x 8,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,165" (4,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,1A