LBXND6060YEL1R3NMG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Bilden för LBXND6060YEL1R3NMG är inte tillgänglig
LBXND6060YEL1R3NMG
DigiKeys produktnummer
587-LBXND6060YEL1R3NMGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LBXND6060YEL1R3NMG
Beskrivning
FIXED IND 1.3UH 4.2A 16 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1.3 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 4.2 A 16mOhm 2424 (metrisk 6060)
Likströmsresistans (DCR)
16mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
95MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
2424 (metrisk 6060)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
2424
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8,2A