JMK105BJ224KV-F
DigiKeys produktnummer
587-1229-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1229-1-ND - Remsbit (CT)
587-1229-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK105BJ224KV-F
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
JMK105BJ224KV-F Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)