JMK105BBJ475MVHF
DigiKeys produktnummer
587-3711-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3711-1-ND - Remsbit (CT)
587-3711-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK105BBJ475MVHF
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
JMK105BBJ475MVHF Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)